פותחים עתיד

פותחים עתיד הינה תכנית השואפת לתת לילדים ולמשפחות בסיכון את הביטחון, ההזדמנויות והכלים לצמוח, להצליח ולממש את הפוטנציאל הטמון בהם. התוכנית פועלת מתוך ההבנה כי על מנת לחולל שינוי בחייהם של ילדים בסיכון, יש ללוות אותם במעגל החיים, לתמוך גם בהוריהם ובשאר בני המשפחה ולעמוד בקשר מתמיד עם מערכות החינוך השונות, השירותים הקהילתיים והמועצה האזורית, במטרה לייצר מעטפת רב-ממדית תומכת הנותנת מענה לצרכים השונים של הילדים.

בתוכנית משתתפים משפחות מבתי הספר בדקלים , ביכורים , חט"ב גאון הירדן ושק"ד דרכ"א. התוכנית פועלת בשותפות הדוקה עם הסוכנות היהודית, שותפות ביחד וקהילת קליבלנד.

תכנית נש”ר – נגינה, שירה, ריקוד

תכנית נש"ר (נגינה, שירה, ריקוד) מיועדת לילדי כיתות ג'- ו' הלומדים בכל בתי הספר היסודיים בעמק במסגרתה מגיעים הילדים יום בשבוע, למרכז למוסיקה ולמרכז למחול של עמק המעיינות ולומדים נגינה, שירה וריקוד. בתחום הנגינה לומדים בקבוצות קטנות לנגן בכלים שונים ומגוונים. שרים יחד זמר עברי מיטבי ולומדים מושגים מוסיקליים וערכיים. בריקוד רוכשים את יסודות התנועה, לומדים את שפת הגוף ויכולת תנועת האיברים, התייחסות למוסיקה על מקצביה.

התוכנית פועלת מתוך אמונה כי האמנות היא חלק חיוני בהתפתחות הקוגניטיבית, הרגשית והחברתית של הילד, ולכן כל ילד זכאי למרחב זה המעצים אותו, את הכיתה ואת כלל בית הספר.

בעקבות תוכנית נש"ר קמו בבתי הספר תזמורות ומקהלות ילדים מכיתות ה'-ו' הפועלות באופן קבוע ומעשירות את אירועי בתי הספר.

תוכנית נש"ר מייצרת מרחב למפגש קהילתי: ילדים מבתי ספר שונים לומדים במשותף ויוצרים היכרות מעמיקה דרך תחומי האמנות. כמו כן, מתקיימים באופן קבוע שיעורים משותפים לילדים ולוותיקי העמק. המפגש מהווה קרקע לשזירת המשך הקשרים בתחומים שונים.

כדורובוט

כדורבוט הינה תכנית למידה שבה מתאפשר לתלמידים ללמוד את שפת התכנות. מתוך רצון לגוון את הלמידה ולהתאימה לתקופה בה אנו חיים נרכשו לכל בתי הספר ערכות "כדורובוט"  SPRK+. הערכות הכוללות אייפדים ורובוט בצורת כדור שמאפשרות לתלמידים ללמוד את שפת התכנות, כשאופן התפעול פשוט מעניין ויצרתי. בכל בתי הספר נפתחו קורסים בהם לומדים התלמידים יחד עם מדריכים מקצועיים והמורים. התוכנית הינה חלק מתוכנית –STEMMAIANOT

תכנית מחוברים

תכנית "מחוברים" – עמק המעיינות, מיועדת לתלמידי בתי הספר התיכוניים והיסודיים בעמק ומטרתה לתת מענה טיפולי פרטני לילדים/ילדות, נערים/נערות המתמודדים עם קשיים ומצוקות המאפיינים את הגיל: התמודדויות רגשיות סביב אירועי קושי ומשבר בחיי הילד והמשפחה, חרדות ופחדים, התמודדות עם קשיי הסתגלות, קשיים התנהגותיים או קשיים חברתיים.  הפניה דרך יועצת בית הספר.

מיה בריל
מנהלת תחום בתי ספר ופרט
04-6848216
04-6848310