מרכז סיור גלבוע מעיינות ע"ש צביקה קפלן

facebook

מרכז סיור גלבוע מעיינות הוקם לזכרו של סרן צביקה קפלן, מקיבוץ מירב אשר נהרג בקרבות במבצע צוק איתן. מרכז הסיור מציע חוויות חיבור לעמק ולארץ באמצעות טיולים, מסעות ערכיים, סיורים, ימי שיא, ועוד.

המרכז חרת על דגלו את החשיבה מחוץ לקופסא ואת היצירתיות ככלי עבודה עיקריים בהנחלת אהבת הארץ, חשיבות האחריות האישית והמעורבות הקהילתית של כל אחד ואחת.

פרויקט "סימנים בדרך"– פרויקט חינוכי חוויתי בבתי ספר. פרויקט לימוד פרקים נבחרים מספרי נביאים ראשונים דרך העמקה בסוגיות מנהיגות העולות מתוכם וחיבורן למידותיו של צביקה. דיון בסוגיות ערכיות והצמחת דור חדש של מנהיגים ארצישראליים בעלי מסירות נפש ושיעור קומה.

 מסעות ערכי לשירות משמעותי –טיולים שנתיים לכיתות יא'-יב' המורכב מסדנאות ייחודיות, מפגשים עם דמויות היסטוריות, עם דמויות מייצגות מהשרות הצבאי והשרות הלאומי אזרחי, הורים שכולים, מפקדים בצבא, מנהלי עמותות בהן יש שירות לאומי, חיילים ומשרתי שירות לאומי-אזרחי על מנת להיחשף ולהיפתח לאפשרויות השונות העומדות לפניהן כמו גם על מגוון התוכנית של דחיית השרות והשתלבות במסגרות טרום שרות.

המפגשים יותאמו לאוכלוסיות בתי הספר השונים על פי השקפת עולמן של הקהילות מהן באים התלמידים. בנוסף למפגשים אלה,  התלמידים ייקחו חלק בפעילות של עשייה משמעותית, כגון פריצת שבילים, פיתוח וטיפוח אתרי מורשת, התנדבות ועוד.

 פרויקט 'כח צביקה' – פרויקט לעידוד בני נוער מהפריפריה לשירות משמעותי ותמיכה, עידוד והעלאת המורל בלוחמי צה"ל.  בפעילות נפגשים בני הנוער עם החיילים, נחשפים למציאות חייהם ודנים, ומתמודדים יחד בסוגיות ערכיות.