ניקיון סביבתי

שמירה על ניקיון באתרי הטבע והשטחים הפתוחים

בשנה האחרונה ביקרו במעיינות ובאתרי הטבע ברחבי העמק מטיילים ונופשים רבים מהעמק ומרחבי הארץ. לצערנו רבים מהמבקרים משאירים אחריהם פסולת בשטח, הפסולת יוצרת מפגע קשה מבחינה חזותית וסביבתית. בניסיון להביא לשינוי ולקדם שמירה על הניקיון אנו מפעילים את האמצעים העומדים לרשותנו ומשתפים פעולה עם קק"ל, רט"ג, רשות ניקוז, אפיקי מים והשיטור קהילתי.

באופן שוטף מתקיימים סיורים יזומים של פקחי המועצה לאיתור מפגעים, אכיפה ושמירה על החוק והסדר בהתאם לחוקי העזר וחוק שמירת הניקיון. כמו כן, קבלני ניקיון ופקחי המועצה עובדים לניקוי השטח במקומות שונים לפי הצורך. באתרים עמוסים הוצבו מכולות לאיסוף פסולת ובעונת הקיץ והחגים מוצבים שירותים כימיים לשימוש הציבור.

במקביל מתבצעות פעולות בנושא הסברה ושמירה על הניקיון – בשנה האחרונה בוצעו עשרות מבצעי ניקיון ופעילויות חינוכיות עם ילדים, בני נוער ומבוגרים מקהילות שונות. בנוסף בחודשים האחרונים התגבש צוות מתנדבים להסברה בשטח למבקרים ומטיילים בנושאי שמירת טבע וניקיון.

בשנת תשפ"א אנו ממשיכים ומרחיבים את הפעילות עם ילדים נוער וקהילות מהעמק בהסברה ושמירה על הניקיון באתרי הטבע והשטחים הפתוחים וזאת בתמיכת המשרד להגנת הסביבה.

מוקד המועצה 04-6588107 עומד לרשותכם 24/7 לדיווח על מפגעי פסולת.

 

באנר ניקיון נחלים ועוד